2015 Tough Guys & Gals

Overall Champions – Debbie Bray & Mike MacDonald

1st Division

1st Gross – James Stevens & Dan Fanning

1st Net – Glenn MacLean & Bruce Horne

2nd Division

1st Gross – Jimmie Henderson & Jeremy Henderson

1st Net – Andrew Heighton & Kent MacDougall

3rd Division

1st Gross – Jimmy Lindblad & Butch Mosher

1st Net – Bob MacKenzie & Dan Cameron

Ladies Division

1st Gross – Michelle Buck & Sharon MacDonald

1st Net – Delia Kreffer & Ellen Fanning

Closest to the Hole

#5 – Jimmy Lindblad

#8 – Shawn Buck

#10 – Tom Kilgour

#15 – Jamie Aitken

Tough Guys & Gals

2019 Tough Guy & Gal Prizes Place Names Overall J.Henderson & J.Henderson 1st Division 1st Gross B.Snell & T.Stright 2nd Gross B.Horne & G.MacLean 1st Net B.Cameron & J.Stright 2nd Net B.Baker & C.MacLaughlin 2nd Division 1st Gross B.Gratto & S.Cormier 2nd Gross D.Holle & K.Lim 1st Net D.Fanning & D.Allison 2nd Net G.Mason & W.Martin 3rd Division 1st Gross

ACC Invitational

2019 Invitational Prizes Place Name Overall Brandon Cuvelier & Andrew Martell 1st Division 1st Gross Steve Sauliner & Trevor Foley 2nd Gross Tyler Stright & Ben Cameron 3rd Gross Roy & Steven Porter 4th Gross Jimmie Henderson & Mike MacDonald 5th Gross Andrew MacPherson & Josh Bouchie 2nd Division 1st Gross Jason White & Donnie Grant 2nd Gross Faber Mackie

Club Championship

2019 Club Championship Results Closest to the Hole Day 1 Day 2 #5 Kevin Scott Kevin Scott #8 Ed Hudry Bruce Snell #10 John Bell Lee Fanning #15 Rose Stewart Jeff Fraser Jr.  Overall Name Mens Champion Dan Fanning Ladies Champion Julia Henderson Ladies Sr Champion Debbie Bray 1st Division Name 1st Gross Jeff Fraser Jr. 1st Net Jimmie Henderson

Sr. Club Championship

2019 Senior Club Championship Results Overall Name Mens Senior Jimmie Henderson Mens Super Senior Jim MacDonald 1st Division Name 1st Gross Jeff Hunter 1st Net Barry Kelley 2nd Gross Bruce Horne 2nd Net Mike Malcolm 2nd Division Name 1st Gross Al Power 1st Net Kim Murray 2nd Gross Geoff Butler 2nd Net Wayne Fanning 3rd Division Name 1st Gross Darrell

Jr. Club Championship

2019 Club Championship Results Overall Name Overall Champion Ben Callaghan Girls Champion Taylor Long Juvenile Division Name 1st Gross Dylan MacLeod Bantam Division Name 1st Gross Ben Wallace 1st Net Conrad Robertson 2nd Gross Brent Chapman PeeWee Division Name 1st Gross Grady Cohen 1st Net Mac Wallace PeeWee Girls  Name 1st Gross Avery Cohen

Triple Six

2019 Triple 6 Prizes Place Winners Overall K.Malcolm & M.Malcolm 1st Division 1st Gross J.Stright & T.Stright 2nd Gross D.Fanning & K.Bourgeois 1st Net M.MacDonald & J.Henderson 2nd Net L.Fanning & R.Fanning 2nd Division 1st Gross B.Kelley & K.Murray 2nd Gross M.Adam & W.Stinson 1st Net G.Mason & W. Martin 2nd Net G.Morton & R.Carlyle 3rd Division 1st Gross P.Doucette