2015 Tough Guys & Gals

Overall Champions – Debbie Bray & Mike MacDonald

1st Division

1st Gross – James Stevens & Dan Fanning

1st Net – Glenn MacLean & Bruce Horne

2nd Division

1st Gross – Jimmie Henderson & Jeremy Henderson

1st Net – Andrew Heighton & Kent MacDougall

3rd Division

1st Gross – Jimmy Lindblad & Butch Mosher

1st Net – Bob MacKenzie & Dan Cameron

Ladies Division

1st Gross – Michelle Buck & Sharon MacDonald

1st Net – Delia Kreffer & Ellen Fanning

Closest to the Hole

#5 – Jimmy Lindblad

#8 – Shawn Buck

#10 – Tom Kilgour

#15 – Jamie Aitken

Tough Guys & Gals

2016 Tough Guys & Gals Results Place Names Overall Ben Cameron & Josh Stright 1st Division 1st Gross Adam Sheparski & Kevin Scott 2nd Gross Dan Fanning & Colin McIntosh 1st Net Ron MacDonald & Jonathan Garron 2nd Net Bruce Horne & Glenn MacLean 2nd Division 1st Gross Jeremy Henderson & Jimmie Henderson 2nd Gross Rob Legere & Tony Gill

ACC Invitational

2018 ACC Invitational Prizes     Place Name Overall Steve Saulnier & Trevor Foley 1st Division 1st Gross Kyle Bourgeois & Josh Stright 2nd Gross Shane Cormier & Mark Fortune 3rd Gross Ryan MacPherson & Dan Fanning 4th Gross Mike MacDonald & Jimmie Henderson 5th Gross Josh Bouchie & Andrew MacPherson 2nd Division 1st Gross Ryan Lochead & Devan MacDonald

Club Championship

2017 Club Championship Results Closest to the Hole Day 1 Day 2 #5 Mike Malcolm Kellen Malcolm #8 Ron Carlyle Glenn MacLean #10 Tyler Stright Bill Clark #15 Bruce Horne & Wayne Brow Don Fanning Overall Name Mens Champion Kevin Scott Ladies Champion Debbie Bray Ladies Sr Champion Joan Fanning 1st Division Name 1st Gross Greg Leblanc 1st Net John

Sr. Club Championship

2017 Senior Club Championship Results Overall Name Mens Senior Jimmie Henderson Mens Super Senior Clark Savage     1st Division Name 1st Gross John Bell 1st Net Mike Malcolm 2nd Net Bruce Horne 2nd Division Name 1st Gross Larry Ryan 1st Net Geoff Butler 2nd Net Greg Robley 3rd Division Name 1st Gross Ed Hudry 1st Net Bill MacNeil 2nd

Jr. Club Championship

2018 Club Championship Results Overall Name Overall Champion Ben Wallace Girls Champion Taylor Long Juvenile Division Name 1st Gross Ben Callaghan 1st Net Barrett Baker 2nd Gross Nick Manos Midget Division Name 1st Gross Cale MacLaughlin 1st Net Conrad Robertson 2nd Gross Dylan MacLeod 2nd Net Brent Chapman PeeWee Division Name 1st Gross Clint MacLaughlin 1st Net Grady Cohen 2nd

Triple Six

2016 Triple Six Tournament Division 1               Number Partner 1 HDCP Partner 2 HDCP Team HDCP Score  Net 1(Overall) John Thompson 5.5 Lawrence Lecreux 10.2 3.455 70 66.545 2 (1st Net Dan Fanning 3.9 Connor MacNeil 4.3 2.01 71 68.99 3 (1st Gross) Jim MacDonald 5.8 Harvey Cormier 7.9 3.215 72 68.785 4 (2nd